Paskolos iš žmonių 2024

Paskolos iš žmonių (angl. peer-to-peer lending) – artėjant 2020 metams, tai vis dar išlieka geriausiu būdu gauti reikiamą kredito sumą dar mažesnėmis palūkanomis net iki 10 000 eurų! Fiziniai asmenys suteiks paskolą geriausiomis sąlygomis!

Paskola iš žmonių yra daug pigesnė nei alternatyvus greitasis kreditas. Taip yra dėl didelio smulkių investuotojų skaičiaus, kurie noriai investuoja į kiekvieną tarpusavio skolinimosi platformoje pasirodžiusią paskolą. Bet reikėtų suprasti ir šių investuotojų motyvus. Jie nori investuoti į kuo saugesnę paskolą, todėl kaip ir kiti kreditai, paskolos iš žmonių bus išduodamos geresnėmis sąlygomis tiems, kurie turės geresnes galimybes grąžinti paskolą laiku ir atlikti įmokas be vėlavimų. Todėl paskola iš žmonių jums bus pigesnė jei:

  • turėsite didesnes mėnesines pajamas;
  • neturėsite kitų įsiskolinimų arba jie nebus per daug dideli;
  • neturėsite prastos kredito istorijos, kuri rodytų, jog jūs nuolatos turite problemų grąžinant paskolas ar atliekant kredito įmokas;
  • skolinsitės pateisinamam tikslui, kurį galėsite aiškiai ir logiškai pagrįsti potencialiems investuotojams į jūsų paskolą.

Visi šie ir kiti dalykai paveiks sąlygas, kuriomis galėsite pasiskolinti, nes jas nustato ne pati skolinimo platforma, bet ten investuojantys privatūs asmenys. Todėl apie galutines savo paskolos sąlygas nežinosite iki aukciono pabaigos. Visiems yra suteikiamos paskolos iš žmonių iki 10 000 eurų (išimtinais atvejais ir didesnės), bet palūkanų norma, kuria galėsite gauti paskolą, gali skirtis net iki kelių procentinių punktų.

Todėl prieš pateikdami paraišką, būtinai įsitikinkite, kad skolą galėsite grąžinti laiku, nes tokiu atveju galėsite sulaukti didesnio susidomėjimo iš investuotojų, kas reiškia geresnes sąlygas galutiniame variante.. Esant problemoms dėl grąžinimo galimybių kreipkitės į pasirinktos platformos operatorių ir veskite derybas. Priešingu atveju prireikus refinansavimo ar paskolos įsiskolinusiems asmenims, ši nebus suteikiama ir teks nusivilti. Paskola iš žmonių, kartais vadinama tiesiog P2P paskola, turi didžiulių privalumų, tačiau nepaisant to, reikia atsižvelgti į visus dalykus: pliusus ir minusus. Tik tokiu atveju skolintis iš žmonių bus naudinga.

Visos paskolos iš žmonių turi būti imamos atsakingai.

paskolos iš žmoniųSutelktinio finansavimo sistemose paskolos sumas suneša būtent privatūs asmenys t.y. žmonės. Tačiau visa paskolų išdavimo procedūra yra administruojama sistemos. Tai reiškia, kad jeigu jūs skolos negrąžinsite, tai sutelktinio finansavimo sistemos operatorius imsis priemonių, jog tą skolą būtų galima atgauti priverstiniu būdu. Dėl šios priežasties žmonėms skolas turite grąžinti lygiai taip pat kaip ir kitiems kredito teikėjams.

Esant mokumo problemoms, šie žmonės turės teisę skolas atgauti išieškojimo būdu. Tada sistemos operatorius gali kreiptis į skolų išieškojimo bendroves, o jeigu jos nepadės – lieka tik teismas. Paskolos iš fizinių asmenų turi būti imamos atsakingai. Pati kredito išdavimo procedūra yra panaši kaip ir greitųjų paskolų bendrovėse. Greitos paskolos iš žmonių tokiose sistemose gaunamos paprastai. Jums reikės pateikti kredito paraišką su nurodyta suma. Jūs galėsite rinktis kokias palūkanas sutinkate mokėti. Tada bus skelbiamas aukcionas būtent tiems žmonėms. Jie nuspręs ar investuoti į paskolą ar ne. Jeigu aukcionas baigiasi sėkmingai, tada renkama paskolos suma ir tada ji pervedama kredito gavėjui.

Tokios paskolos iš privačių asmenų ne visada turi būti užtikrinamos turto įkeitimu. Jeigu jūs neturite užstato tai dar nereiškia, kad jo reikės. Dažniausiai sutelktinio finansavimo platformose niekas nereikalauja užstato. Šios paskolos iš privačių asmenų be užstato gaunamos tik tuo atveju, jeigu žmogaus ekonominė padėtis yra gera.

Kai kurios paskolos iš žmonių išduodamos tik su turto įkeitimu.

Jeigu skolinsitės iš tokių sistemų, tai jums reikia dairytis į tas platformas, kurios nereikalauja turto įkeitimo. Kai kurios sistemos skirtos būtent tokiais atvejais, kurių metu įkeičiamas turtas. Tos greitos paskolos iš žmonių be užstato gali būt išduodamos tik tam tikrose bendrovėse. Aišku, didelis privalumas būtų turto įkeitimas, nes tada sistemos operatorius ir privatūs asmenys galėtų imti ir mažesnes palūkanas.

Jeigu jums reikia greitojo kredito iš tokių sistemų, bet nenorite įkeisti jokio turto, tai tada turėtumėte bent jau būti su švaria kredito istorija bei teigiamu kredito reitingu. Jūs neturėtumėte būti daug įsipareigoję kitoms kreditų bendrovėms ar asmenims. Tokiais atvejais paskolos be užstato bus išduodamos praktiškai visais atvejais, o paskolų iš žmonių atveju tokius kriterijus atitinkantis klientas yra ypač vertinamas.

Paskolos iš žmonių imamos ne be reikalo – yra daug privalumų.

paskola iš žmoniųBesidomintys šia skolinimosi galimybe, turėtų pasižiūrėti kokią metinę palūkanų normą siūlo tie privatūs asmenys. Šiose platformose dažniausiai palūkanų norma svyruoja vos nuo 8 procentų. Tai ženkliai mažesnės palūkanos nei siūlo greitųjų paskolų teikėjai. Aišku, jeigu jums reikia greitos paskolos kuo skubiau, tai tada turėtumėte nustatyti ir didesnę palūkanų normą – šitaip labiau suviliosite privačius kredito teikėjus.

Ilgesnis kredito grąžinimo laikas jums leis lengviau grąžinti skolą. Nesvarbu, kad jums teks mokėti skolą ilgą laiką, bet užtat jūs ją grąžinsite lengviau. Dažnai pasitaiko atvejų kai kreditoriai nuleidžia palūkanas kuomet ilgėja kredito grąžinimo laikotarpis. Tokie greitieji kreditai iš fizinių asmenų suteikiamos dažniau, nes jie mato, kad klientas elgiasi atsakingai ir pasveria savo galimybes.

Itin didelės sumos leis įsigyti norimą didelį pirkinį. Šios sutelktinio finansavimo platformos siūlo žymiai didesnes paskolų sumas nei kredito bendrovės. Pažiūrėkite – sumos siekia nuo 3000 iki 10 000 eurų. Be abejo – tokias sumas gauna tikrai ne visi vartotojai, o tik tie, kurie gali sau leisti kas mėnesį mokėti dideles įmokas.

Šios sistemose siūlomas ir paskolų refinansavimas, todėl tai viena iš galimybių gauti geresnes ir palankesnes sąlygas skolų grąžinimui.

Paskolos iš fizinių asmenų būna ir su šiokiais tokiais trūkumais.

Jeigu ketinate skolintis iš žmonių, tai jums reikėtų pasidomėti pagrindiniais niuansais, nei kaip ir kiekviena paslauga, taip ir šios paskolos – jos turi ir trūkumų. Pagrindinius vardijame žemiau, tad būtinai juos paskaitykite.

  • Paskolos suma, kuri nurodyta paraiškoje, neišduodama klientui. Kai jūs nustatote norimą kredito sumą, tai jūs jos negausite – turite tai žinoti iš anksto. Sutelktinio finansavimo sistemose galioja sąlyga, jog iš kliento atskaičiuojamas tarpininkavimo bei kiti mokesčiai. Šios paskolos iš žmonių išduodamos ne veltui, todėl užmokestis atskaičiuojamas būtent iš kliento.
  • Jeigu jūsų kredito reitingas nėra itin geras, tai kredito sumą žmonės gali surinkti ne taip jau ir greitai. Aiškiau kalbant, kai kurie kreditai surenkamos netgi per kelias savaites. Bendrovės turi maksimalius terminus kiek laukia, jog būtų surinkta suma. Jeigu suma per tam tikrą laiką nesurenkama, tada jums teks iš naujo pateikti paraišką. Neretai būna situacijų, kad paskola išduodama praėjus net kelioms savaitėms po paraiškos pateikimo.
  • Jeigu sutelktinio finansavimo sistema yra nauja, tai didelė tikimybė, kad joje nebus investuojančių į paskolas. Kai kurios bendrovės yra naujai įsikūrusios, todėl jos dar neturi daug investuotojų, o dėl šios priežasties kredito galite ir negauti.
  • Kai kuriose platformose greitieji kreditai iš žmonių surenkami itin sunkiai dėl kliento neaiškios informacijos. Jeigu atsiranda kažkokių neaiškumų tam tikram investuotojui, tai jis ko gero neinvestuos į paskolą – jis susilaikys.

Paskolos iš privačių asmenų: ką būtina žinoti?

Kiekviena paskola išduodama atsakingai, o jeigu ne – kreditoriai yra baudžiami. Vyksta kreditingumo vertinimas, kuris neretai šiose platformose būna dar griežtesnis. Tad, jeigu aiškiai matoma, kad jūsų galimybės vykdyti įsipareigojimus per daug menkos, tai paskolos iš žmonių negausite.

  1. Paskolos šiose platformose nesuteikiamos per kelias minutes. Kartais kredito išdavimo procedūra gali trukti ir kelias savaites, tad skubantiems šios sistemos vargu ar pagelbės. Nebent klientas būtų itin patikimas ir gaunantis stulbinančias pajamas, jog žmonėms nekiltų klausimų dėl mokumo.
  2. Kai kuriose bendrovėse bus reikalaujamas turto įkeitimas. Tokia procedūra būtina nestandartinėse platformose arba tais atvejais, kuomet matoma galimybė, jog klientas vėluos grąžinti skolą.

Nepamirškite – skolinantis iš žmonių, vis tiek turite savo teises.

paskolos iš fizinių asmenųNet ir kreipiantis į sutelktinio finansavimo platformas, jūs vis tiek turite domėtis kokios yra jūsų teisės. Tai jums padės užbėgti įvykiams už akių, kuomet kyla ginčai iš kreditoriaus pusės. Jūsų teisės yra atsisakyti kredito įstatymų numatyta tvarka. Jūs galite jį grąžinti anksčiau laiko. Taip pat jūs turite teisę gauti visą informaciją apie greitos paskolos išdavimą – palūkanas, BVKKMN ir t.t.

Kreditoriai, kurie paskolos sutartyje nepateikia tikslios informacijos apie paskolos gavimo sąlygas, rizikuoja tuo, jog tokia jų sutartis Lietuvos banko gali būti pripažįstama negaliojančia. Norintiems gauti paskolą iš žmonių, visada siūloma kruopščiai peržiūrėti informaciją, kuri pateikiama paskolos sutartyje. Tiesiog būtina įsitikinti, kad ta kredito sutartis nepažeidžia jūsų teisių.

Įvertinimas
5.0