Karantinas ir įvairūs socialiniai ir ekonominiai apribojimai einantys kartu su juo tęsiasi jau apie du metus. Daug smulkiųjų verslininkų ir ypač paprastų darbuotojų prarado visas arba bent dalį savo pajamų. O kartais staiga praradus pajamos, išlaidos gali ir nesumažėti proporcingai. Jei turima įsipareigojimų, tai jie nesumažės dėl karantino. Taip, dalis jų galėjo būti atidėti, tarp kurių buvo įsipareigojimai valstybei mokesčių formoje, bet proporcijos galėjo būti ir neatitaikytos. O kur dar kiti įsipareigojimai: nuoma, galiausiai paprasčiausias nuo gyvenimo būdo priklausomos išlaidos.
Tokiomis sąlygomis gyvenantiems žmonėms skolų sumažinimas tampa aktualiausiu finansiniu klausimu. Nesumažinus skolų, jos gali tik augti, nes norint padengti turimas skolas ar laiku atlikti įmokas ir nenorint gauti finansinės baudos gali reikėti skolintis vėl ir vėl, kol situacija iš pajamų pusės susitvarkys. Bet tai gali būti per vėlu, kai toks laikas ateis.
Ką daryti tokiems žmonėms? Kaip susimažinti savo skolas? Tokie aktualūs klausimais – mūsų naujausio straipsnio tema.
Pats pirmiausias žingsnis, kurį nori atlikti kiekvienas įsiskolinusysis yra toks: pasinaudojimas visomis valstybės suteikiamomis privilegijomis. Karantino metu valstybė nepaliko mūsų kovoti kiekvienam už save. Ji suorganizavo finansinę pagalbą. Ją gavo laikinai praradę darbus, prastovose esantys darbuotojai, smulkieji verslininkai, dalis verslų ir kiti asmenys. Tokių, kurie gavo kažkokią paramą su sulaukė valstybės pagalbos buvo tikrai daug. Ir valstybė tikrai padėjo skirtingomis priemonėmis ir skirtingais būdais. Kai kurie gavo lengvatines paskolas, kiti gavo kompensacija už prastovas, dar kiti – atidėjimą mokesčių ir palūkanų mokėjimų. Jei esate skolingi bankui, kredito unijai ar panašiai, galite pasinaudoti šita lengvata. Pasidomėkite tuo!
Na, o antra, tai jums reikėtų pagalvoti apie refinansavimą, kuris gali padėti sumažinti skolų kuprą. Turėti finansinių lašinių yra labai svarbu, bet karantino metu tik retas jų turi, kad galėtų mokėti kreditoriams pagal grafiką. Žmogui esant skoloje vargu ar turės santaupų ar bus kitaip sukaupęs finansinių lašinių, kad išliktų sausas tokioje situacijoje. Todėl refinansavimas gali išeitis, be kurios išlipti sausam iš šios balos nepavyks. Galbūt ne visi kreditoriai norės refinansuoti skolas tokioje padėtyje ir situacijoje, bet nepabandę – nesužinosite. Tą padaryti yra būtina, nes tai gali padėti stabilizuoti jūsų situaciją, o galiausiai nieko nekainuos. Pradėkite diskusiją dėl refinansavimo su savo dabartiniu kreditoriumi ir tik nesant galimybei kažkaip pakeisti sutarties sąlygas jūsų naudai, kreipkitės į kitus refinansavimo paslaugas teikiančius subjektus.