Perkreditavimas norintiems papildomos sumos ar geresnių sąlygų!

Perkreditavimas – paskolos išdavimas ankstesnių skolų padengimui ar skolų perėmimas iš kitų kredito įstaigų nustatant geresnes sąlygas klientui. Šia paslauga vartotojai naudojasi pastebint metinės palūkanų normos pasikeitimą į mažąją pusę. Tai reiškia, kad perkreditavimu galima naudotis matant, jog kažkur siūlomos geresnės skolų grąžinimo sąlygos. Žemiau nurodomas sąrašas bendrovių, kuriose galbūt rasite įstaigą, siūlančią perkreditavimo paslaugą.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad sutelktinis finansavimas irgi pasižymi perkreditavimo galimybe. Tokia paslauga daug populiariau žinoma refinansavimo pavadinimu. Tai neturėtų painioti ir klaidingi žmonių: abi paslaugos reiškia tą patį. Abiem atvejais yra išduodamos paskolos įsiskolinusiems asmenims su geresnėmis sąlygomis, kad klientui būtų paprasčiau. Iš to išlošia visi: klientas gauna geresnes sąlygas ir moka mažiau, o abu kreditoriai taip pat gauna nemažai, nors ir skirtingomis proporcijomis. Todėl tiek šiame straipsnyje, tiek apskritai, nereikėtų pamiršti, kad paskolų refinansavimas ir perkreditavimas reiškia vieną ir tą patį: paskolų išdavimą įsiskolinusiems, kad jiems būtų lengviau.

Dažniausiai perkreditavimas reikalingas turimų skolų sumažinimui.

perkreditavimas

Vartotojai, kurie jau ir taip turi daug finansinių įsipareigojimų, šia paslauga naudojasi būtent jų sumažinimui. kredito įstaiga, kuri siūlo šią paslaugą, dažniausiai nustato mažesnę metinę palūkanų normą. Bendra vartojimo kredito kainos metinė norma irgi būna mažesnė ir ji mažėja kasmet. Tiesa, mažėjanti BVKKMN priklauso nuo priimamų įstatymų pataisų. Kartais naujos įstatymų pataisos net neįpareigoja kredito įstaigų mažinti palūkanas.

Skolų grąžinimui perkreditavimas naudojamas tais atvejais, kai matoma, jog kitos bendrovės nustato mažesnes palūkanas bei siūlo ilgesnį laikotarpį skolos grąžinimui. Tos įstaigos yra keičiamos kitomis ir įsipareigojimai perkeliami būtent naujiems kreditoriams. Tai tarsi paprastas kreditavimas, bet jis naudojamas skolų mažinimui.

Lietuvoje perkreditavimas dažnai interpretuojamas ir kitaip.

Kai kurie paskolų teikėjai bei vartotojai perkreditavimu vadina paslaugą, kurios metu klientui suteikiama nauja paskola toje pačioje bendrovėje. Tai tarsi papildomos paskolos sumos suteikimas. Padidinama bendra kredito suma ir pakeičiama paskolos sutartis nurodant naujus įsipareigojimus. Tai irgi laikoma perkreditavimu.

Jeigu jums reikalinga tokia paslauga, tai dar nereiškia, kad kiekviena bendrovė ją jums pasiūlys. Kalbant apie skolų nukėlimą į kitas kredito įstaigas, verta akcentuoti, kad ne visos įstaigos perima klientų įsipareigojimus. Perkreditavimas siūlomas tik tiems, kurie nėra pasiekę limitų. Tai reiškia, kad jeigu bendra jūsų turimų įsipareigojimų suma jau bus ganėtinai didelė, tai nemaža tikimybė, kad perkreditavimas bus negalimas.

Tas pats liečia ir skolinantis papildomai. Jeigu imsite papildomą paskolos sumą, tai jums teks iš naujo pereiti mokumo patikrą. Jos metu ir bus nustatoma ar perkreditavimas galimas ar ne. Tiesa, perkreditavimo metu kreditorius negalės keisti sutarties sąlygų ar nutraukti paskolos sutarties, jeigu bus pasikeitęs jūsų kreditingumas.