Paskolų teikimas fiziniams asmenims Lietuvoje

Paskolų teikimas visame pasaulyje yra laikoma viena populiariausių finansinių paslaugų, tačiau Lietuvoje tokia veikla užsiima ne visi. Juridiniai asmenys be jokio vargo gali pradėti vartojimo paskolų teikimo veiklą, o štai fiziniai asmenys tuo taip paprastai užsiimti negali. Taip yra dėl to, kad fiziniams asmenims šiuo metu draudžiama užsiimti paskolų teikimu.

finbee paskolosvivus paskolos

Kiekvienas asmuo, kurį domina paskolų teikimas, pirmiausia turėtų pasidomėti galimybėmis apeiti keliamus reikalavimus. Yra vienas būdas užsiimti pinigų skolinimu. Tokiu atveju tektų registruotis sutelktinio finansavimo platformose, nes ten tvarka kiek kitokia. Sutelktinis finansavimas – skolinimas, kuomet kreditas finansuojamas fizinių asmenų (investuotojų).

Tuos, kuriuos domina paskolų teikimas, taip pat turėtų dominti ir tarpusavio skolinimas.

paskolu teikimas

Kai atsirado draudimas fiziniams asmenims užsiimti paskolų teikimu internetu, atsirado ir alternatyvos. Priimti įstatymai niekaip neuždraudė kurtis tarpusavio skolinimo platformoms. Šios platformos yra tai, ką galite naudoti siekiant išvengti biurokratinių kliūčių norinti įteisinti paskolų teikimo veikla. Paprastai tariant, fiziniai asmenys gali teikti paskolas užsiregistravus šiose platformose. Taip pat ir paskolos dirbantiems užsienyje galės būti išduodamos analogišku principu.

Nieko daugiau nereikalauja ir įstatymai – platformose užsiregistravę investuotojai (paprasti fiziniai asmenys) gali rinktis kokias sumas jie skirs tam tikrų žmonių finansavimui. Jie gali rinktis finansuoti visą paskolą, gali rinktis skirti tik dalį paskolos. Geriausia tai, kad patys fiziniai asmenys sprendžia kam skolinti, o kam ne.

Paskolų teikimas yra pelninga ir populiari veikla.

Kalbant apie finansines paslaugas, tai kreditų bendroves reikia išskirti kaip pirmaujančias reklamos srityje. Mat kreditų bendrovių reklama yra populiariausia ir dažniausia Lietuvoje. Ji kol kas dar nėra uždrausta įstatymų.

Kalbant apie pačią veiklą, reikia akcentuoti, kad paskolų teikimas yra rizikinga, tačiau labai pelninga veikla. Asmenys gal užsidirbti nemažas palūkanas, bet aišku – jie gali ir prarasti pinigus. Aiškiau kalbant, didžiausia bėda tame, kad skolinimosi metu visada atsiranda vienas kitas klientas, kuris nenori grąžinti skolos. Jeigu toks asmuo prieina iki asmens bankroto ir sėkmingai tą padaro, tai kredito įstaigos tiesiog lieka su nuostoliais.

Kiekvienam fiziniam asmeniui reikia domėtis kaip vykdomas paskolų teikimas.

Jeigu jūs planuojate pradėti tokią veiklą, tai būtinai pasidomėkite įstatymais. Neturint pakankamai žinių galima tuos įstatymus ir pažeisti, o už tai laukia ir teisinė atsakomybė. Tokia pažinti padės daugelyje situacijų apie kurias dabar galbūt net nepagalvojate. Kaip pavyzdį galime pateikti paskolas be pajamų. Ne visi tikrai supranta nei kas tai per paskolos, nei kaip įstatymai ar tuo labiau pačios greitųjų kreditų bendrovės į jas reaguoja. Todėl pirmiausia reikėtų pradėti nuo pačios informacijos apie paskolas. Apie jas galite sužinoti daugiau paspaudę pažymėta tekstą.

Paskolos be pajamų taip pat dažnai švyti įstatymuose ir kreditorių sutarties sąlygose. Todėl apie jas būtinai paskaitykite ir ten. Tuomet pamatysite, kad paskolos iš žmonių yra daug aiškesnis ir paprastesnis “instrumentas” nei greitieji kreditai internetu.