Kredito reitingas – rodiklis, parodantis jūsų finansines galimybes

Kredito reitingas – finansinis rodiklis, kuris kredito įstaigai ar paslaugų teikėjui parodo tikimybę, jog klientas vėluos mokėti įmoką 90 dienų ar ilgiau. Šis rodiklis vienas reikalingiausių tikrinant asmenų mokumą. Kreditingumo vertinimo metu ši informacija kredito įstaigai praverčia netgi labai. Iš reitingo galima suprasti ar asmuo yra priskiriamas prie rizikingųjų grupės.

finbee paskolosvivus paskolos

Prastą kredito reitingą turintys fiziniai asmenys vis tiek gali gauti vartojimo paskolą ar kažkokią kitą paslaugą. Kredito reitingas gali būti kelių kategorijų, tačiau geriausiai vertinamos A bei A+ kategorijos. Prie rizikingesnių priskiriamos C bei D kategorijos, kur kreditoriai bei paslaugų teikėjai jau įtariai žiūri į būsimą klientą. Kai kuriose bendrovėse siūlomas ir sutelktinis finansavimas – pasidomėkite šia galimybe.

Kredito reitingas sudaromas remiantis ankstesne informacija apie paslaugų vykdymą.

kredito reitingas

Blogą kredito reitingą turi tie asmenys, kurie praeityje nesugebėjo užtikrinti sklandaus įsipareigojimų vykdymo. Vėlavimai, visiškas skolų negrąžinimas kaip reikiant pablogina asmens kredito reitingą. Kuo jis prastesnis, tuo didesnė tikimybė, kad kredito įstaigos ar paslaugų teikėjai atsisakys suteikti paslaugas. Taip jau yra: pas paprastas bendroves gauti paskolą su bloga kredito reitingu yra misija neįmanoma.

Finansiškai išprusę asmenys žino, kad sugadinus santykius su kreditoriumi, vėliau atsigriebiama su kaupu. Jeigu jūs vienai kredito įstaigai negrąžinsite paskolos, tai vėliau nereikėtų tikėtis jokio finansavimo. Tai liečia tiek būsto paskolas, tiek greituosius vartojimo kreditus ar kažkokias lizingo paslaugas.

Kiekvieno asmens kredito reitingas keičiasi grąžinant skolas.

Asmenys, kurie turi daug įsipareigojimų, už kuriuos mokamos mėnesinės įmokos, įprastai turi prastą kredito reitingą. Taip yra dėl to, kad mėnesio įsipareigojimų suma mažėja ir tvarių pajamų lieka vis mažiau. Tas santykis pakeičia ir asmens kredito reitingą

Jeigu asmuo, turintis daug mėnesinių įsipareigojimų, po truputį jais atsikrato, tai proporcingai gerėja ir kredito reitingas. Tarkime, baigus mokėti kažkokio vartojimo kredito įmokas, asmuo jau gali atsikvėpti – jo kredito reitingas gerėja. Taip būna su kiekviena paskola, ypač su tomis, kurios grąžinamos anksčiau nei nurodoma sutartyje. Pabrėžtina, kad tai galioja ir mokant įmokas už kažkokias lizingu pirktas prekes ar paslaugas. Paskolos dirbantiems užsienyje irgi gali būti grąžinamos panašia tvarka.

Jeigu norite, kad jūsų kredito reitingas nuolatos būtų puikus, tai jums derėtų vengti naujų įsipareigojimų. Taip pat turėtumėte laiku mokėti visas iki šiol turimas įmokas.