Pinigų skolinimas – veikla, kuria galite užsiimti ir jūs

Pinigų skolinimas yra tokia veikla, kuria Lietuvoje užsiimti leidžiama tik juridiniams asmenims. Tačiau tai taikoma tik vartojimo kreditų atveju. Fiziniai asmenys irgi turi teisę skolinti pinigus, bet jie tai daryti jie turi tik su hipoteka arba turi skolinti didesnes nei 70 000 eurų sumas. Privačių kreditorių veikla nėra draudžiama.

Įprastai pinigų skolinimas yra priskiriamas prie finansų rinkos, bet visiems besidomintiems šia veikla reikia žinoti, kad jeigu bus skolinamos labai mažos sumos, tai tokiu atveju fiziniams asmeniui teks kreiptis į Lietuvos banką su prašymu, jog jis būtų įregistruotas į viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą. Ten registruojamos visos kredito įstaigos Lietuvoje.

Pinigų skolinimas fiziniams asmenims uždraustas, o juridiniams – ne.

pinigu skolinimas

Fiziniai asmenys, kurie norėtų teikti vartojamuosius kreditus, privalo kreiptis į Lietuvos banką, tačiau prieš tai jie turi tinkamai pasiruošti veiklos vykdymui. Jiems teks atitikti daug reikalavimų. Būtiniausias – steigti bendrovę. Kadangi fiziniai asmenys negali teikti vartojimo paskolų mažomis sumomis, jiems reikės įsteigti įmonę, kuri atitiktų dar ir kitus standartus. Jeigu įmonės neatitinka keliamų sąlygų, tai ji į vartojimo kredito davėjų sąrašą nėra įtraukiama. Taip pat reikia žinoti, kad paskolos dirbantiems užsienyje turi būti išduodamos konservatyviai vertinant kreditingumą ir kitas aplinkybes.

Bendrovės, kurios nėra įtrauktos į vartojimo kredito davėjų sąrašą, negali užsiimti vartojimo paskolų teikimu. Bet, nereikia pamiršti, kad tokioms bendrovėms atsiranda prievolė registruotis asmens duomenų apsaugos inspekcijoje. Jos turės užtikrinti, kad kreditingumo vertinimas irgi vyks skaidriai.

Pinigų skolinimas negali būti vykdomas kol nėra aiškios kreditingumo vertinimo taisyklės.

Įmonių savininkai, kurie nori užsiimti pinigų skolinimu, kreipdamiesi į Lietuvos banką, turi pateikti ir kreditingumo vertinimo strategijos aprašą. Pagal tai Lietuvos bankas nuspręs ar įmonė ketina užsiimti atsakingu skolinimu ar ne. Tos taisyklės turi atitikti mokumo vertinimo nuostatus, nes kitaip bendrovė nebus įtraukta į minėtą sąrašą.

Dabar pinigų skolinimas gali būti vykdomas registruojantis į specialias sutelktinio finansavimo platformas, o ten viskas vyksta kiek kitaip. Sutelktinis finansavimas naudingas tuo, kad šiuo principu skolinantis galima tikėtis mažesnių palūkanų. Tai reiškia, kad skolintis kreditus iš žmonių yra ne tik paprasčiau, bet gerokai pigiau. Todėl tarpusavio skolinimo platformos turėtų būti pirma vieta kur ieškoma vartojimo ar bet kokios kitos paskolos.

Fizinių asmenų pinigų skolinimas gali būti vykdomas nesikreipiant į Lietuvos banką.

Asmenims, kuriems norisi užsiimti pinigų skolinimu, nebūtina kreiptis į Lietuvos banką, jeigu veikla bus vykdoma per tarpusavio skolinimo platformas. Šiose platformose užsiregistravę asmenys neprivalo registruotis viešame vartojimo kredito davėjų sąraše. Šiose platformose galioja kiek kitokios taisyklės, įstatymai irgi skiriasi.